Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN
Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN
Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN
  • Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN
  • Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN

Madrid MicroMesh Ridhandske Roeckl BROWN

525,00 kr

(inkl. moms)

Madrid MicroMesh ridhandske Roeckl

Madrid Micromesh ridhandske är en tunn & superskön ridhandske från tyska Roeckl. Roeckl MicroMesh ridhandske är en både skön, sval & snygg ridhandske med MicroMesh material på handryggen & elastiskt & halkfritt Drytec G5 på handflatan som gör Roeckl Madrid ridhandske extra skön & ger ridhandsken mer rörelsefrihet & ett bättre grepp.

Färgen utgår ur vårt lager.

Kombinationen finns ej i lager. Beställ gärna ändå, så återkommer vi med leveransinfo.

Supersnabba leveranser

14 dagars öppet köp

Fri frakt vid köp över 800 kr

Prisgaranti

Roeckl Madrid Ridhandske i MicroMesh från Roeckl 

Roeckl MicroMesh ridhandsken från tyska Roeckl är en kvalitetsridhandske som är bekväm, lätt och snygg. Roeckl MicroMesh handsken har ett elastiskt välventilerat meshmaterial på ovansidan samt elastiskt & greppigt Drytec G5 på insidan av ridhandsken. Detta gör Roeckl MicroMesh extra bekväm att bära och ger samtidigt ridhandsken mer rörelsefrihet och bättre grepp.

Färg: Endast brun/guld till REA-pris, eftersom den färgen utgår ur vårt lagersortiment. Svart, Svart/guld, Marin, Vit & Brun finns som egen artikel.

Storlek: 6-9

EQ-1808124975790-BROWN

Särskilda referenser